به گزار ش پورتال استان فارس به نقل از ایرنا، سید احمد احمدی‌زاده، شنبه در جریان بازدید از ورودی‌ها و خروجی‌های کلانشهر شیراز، با اشاره به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی افزود: قطعا هر طرحی که با مشارکت و همراهی مردم انجام شود موفقیت‌آمیز و نتیجه بخش خواهد بود.
وی از مردم خواست این همکاری را همچنان تداوم دهند و تقویت کنند تا از این طریق زنجیره شیوع بیماری کرونا قطع شود و متناسب با آن محدودیت‌ها نیز کاهش یابد.
او بیان کرد: ترددهایی مانند عبور و مرور کارکنان بخش‌های تولیدی و دیگر موارد مشابه نیز با مصوبه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در حال انجام است.
احمدی‌زاده، ضمن قدردانی از کوشش‌های شبانه‌روزی دستگاه‌ها و مجموعه‌های مختلف به ویژه کادر پزشکی و درمانی استان اظهار داشت: همه ما وظیفه داریم که ضمن توجه به هشدارها و توصیه‌های بهداشتی، کمک کنیم که روند شیوع این بیماری متوقف شود تا جامعه زودتر از وجود این ویروس رهایی یابد.
با شناسایی ۲۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس شمار مبتلایان در این استان به  ۶۶۹ نفر رسید.

تاکنون ۲۷ نفر در این استان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند. همچنین ۲۵۴ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شدند و ۲۰۲ نفر از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می برند.
علاوه بر شیراز، در شهرستان های فسا، نی ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده ، اوز ، خنج ، مرودشت، سپیدان ، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده است.
بیمارستان های شهید چمران  و شهید فقیهی شیراز به عنوان مراکز درمانی پشتیبان هم اکنون در کنار بیمارستان علی اصغر شیراز کار مراقبت و درمان از بیماران کرونا را انجام می دهند.