به گزارش پورتال استان فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ صابر سهرابی از تخصیص بیمه بیکارى به پرسنل موسسات فرهنگی هنری، چاپخانه ها، کانون های آگهی و تبلیغات، آموزشگاه های هنری و سایر صنوف فرهنگی هنری که صرفا به علت شیوع_کرونا از کار بیکار شده اند و کارگاه آنان تعطیل شده است و یا زیر یکسال سوابق بیمه در سال ۹۸ دارند خبر داد.

سهرابی تصریح کرد : در راستای ماده ۲ و بند ب ماده ۶ قانون_بیمه_بیکاری این دسته از صنوف می بایست ابتدا در سایت وزارت کار به آدرس ‏http://Bimebikari.mcls.gov.ir ثبت نام اولیه را انجام دهند که مهلت ۳۰ روزه آنان رد نشود.

 وى افزود: تمام مشاغلی که بصورت مستقیم به واسطه شیوع_کرونا مجبور به تعطیلی شده و کارگران آنان بیکار شده اند شامل قانون بیمه_بیکاری خواهند شد و کسانی که در سامانه فوق ثبت نام می کنند، حتما علت بیکاری را گزینه حوادث غیر مترقبه انتخاب کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس تاکید کرد :برابر مقررات تامین اجتماعی، لزوما بیمه شدگان بیکار که دارای کد کارگاهی بوده اند مشمول دریافت حق بیمه بیکاری هستند و اشخاصی که بصورت خویش فرما بیمه شده اند( مثل بیمه شدگان صندوق هنر) مشمول نیستند.